Počet položek v košíku: 0 0,- Kč

3 kamiony, které nesmí chybět ve vaší sbírce

V tomto článku vám představíme 3 plastikové modelů kamionů, které nesmějí chybět ve vaší sbírce.

 

Oblíbený kamion International ProStar

Prvním modelem je kamion International ProStar, který patří k nejmodernějším truckům v USA. Kamion patří do třídy 8, což znamená, že vozidlo má přes 15 tun povolené hmotnosti. V této kategorii přibližně třetina všech nově registrovaných kamionů je právě ProStar, který vyrábí firma International v Ohiu a Mexiku. Předností tohoto kamionu je dlouhá doba živostnosti a robustnost spojená s náležitou výkonností. Truck pohání motor Cummins o výkonu 500 koní, který pracuje pod přední aerodynamickou kapotou. Řidiči mají k dispozici prostorné lůžkové oddělení.

Model si můžete sestavit v měřítku 1:32 a po slepení bude 32 cm veliký. Z 273 dílků sestavíte detailně provedený šestiválcový motor, kabinu řidiče s věrohodně napodobenou přístrojovou deskou. Více než 50 dílků pro nádrží, výfuky, zrcátka a masky chladiče jsou chromované pro větší autentičnost vašeho modelu.

Proslulý americký truck Peterbilt 359 Conventional

Druhým modelem je Peterbilt 359, který brázdí americké dálnice už od poloviny 60. let. Od této doby prakticky nezměnil vzhled a vyznačuje se nezdolnou výdrží. Kamiony jsou poháněny obrovskými motory Cummins, Detroit Diesel nebo Caterpillar s koňskou sílou až 600 kW. Truck se vyznačuje chromovanými výfuky, palivovou nádrží a nárazníky v kombinaci s lehkou hliníkovou kabinou, kapotou a ráfky kol, což dělá z každého majitele jedinečného krále silnic. Pro pohodlí řidičů přispívá doslova vlastní pokojíček v lůžkovém oddělení v kabině řidiče.

Model nabízí otevírací kapotu, detailně zpracovaný podvozek a nápravy nebo kabinu řidiče s přístrojovou deskou a sedadly. Tohle vše a ještě 257 dílků ke slepení vytvoří model v měřítku 1:16 a o velikosti 50 cm.

Spolehlivý tahač Mercedes-Benz Actros MP3

Posledním plastikovým modelem je Mercedes-Benz Actros MP3. Tento kamion je vyráběn od roku 1996 a přinesl s sebou Telligent systém. Ten zahrnuje elektronickou kontrolu motoru, řazení nebo elektronické řízení brzdového systému. Mezi výhody tohoto tahače patří dlouholetá a nekončící výroba a vysoká prodejní čísla. Actros nabízí úspěšné propojení efektivity, výkon a pohodlí, díky čemuž vyhrál několikrát cenu kamion roku. Kamion je poháněn dvěma typy motorů. Prvním je šestiválcový motor OM 541 s objemem 12 litrů, který podává výkon až 320 koní. Druhou variantou je větší OM 542, osmiválec o objemu 16 litrů s výkonem 598 koní. Oba tyto motory splňují emisní normy Euro 5 a mají příznivou spotřebu paliva.

Model MP3, jak je označovaná druhá úprava z roku 2008, si můžete poskládat z 292 dílků. Vznikne vám model v měřítku 1:24 o velikosti 26 cm. Sestavíte si tak detailně zpracovaný, více dílný osmiválcový motor, autentické ráfky kol a vyklopitelnou kabinu řidiče s přesnou kopií interiéru.

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace