Počet položek v košíku: 0 0,- Kč

Ztrácíte se v názvech různých řad plastikových modelů?

Věci jako Starter Set, Model kit nebo Gift set vám nic neříká? Připravili jsme pro vás malý přehled pro jednoduší orientaci mezi jednotlivými edicemi. V našem internetovém obchodě si můžete koupit plastikové modely od předních světových výrobců, kteří vyrábí modely v několika řadách.

Airfix

Prvním výrobcem je Airfix, která působí už od roku 1952 a je nejstarší firma vyrábějící plastikové modely ve Velké Británii. Airfix vyrábí různé druhy modelů od vojenské techniky, letadel až po lodě. Všechny tyto modely si můžete objednat v našem obchodě. Zde jsou řady, z kterých můžete vybírat:

-        Quick Build je řada jednoduchých zacvakávacích modelů, která je vhodná pro děti. Díly jsou předbarvené a je možné je jednoduše do sebe zacvaknout. Není potřeba nic lepit ani barvit.

-        Starter Set je edice ideální pro začátečníky. Je možné pořídit 2 druhy balení. První obsahuje lepidlo, štětec a 4 akrylové barvy. Pokud jste v modelařině úplným začátečníkem, tyhle výrobky jsou přesně pro vás. Druhé větší balení obsahuje ještě navíc jeden štětec a celkem 6 akrylových barev.  Je vhodný pro ty, co už zvládli základy a chtějí si zkusit něco lehce náročnějšího. Po zakoupení modelu z této edice máte vše potřebné k jeho sestavení a můžete se směle pustit do stavění vašeho modelu.

-        Gift Set tato dárková edice je vhodná pro zkušenější modeláře. Obsahuje už větší množství dílků v řádu stovek. Balení obsahuje lepidlo, štětec a 12 akrylových barev.  Po zakoupení můžete ihned pustit do díla.

-        Setkat se také můžete s řadou Classic Kit nebo Model Kit, které představují klasické balení s dílky ke slepení, bez dalších doplňků či příslušenství.

Revell

Druhým výrobcem, od něhož u nás můžete koupit plastikové modely, je americká společnost Revell. Historie firmy se datuje od roku 1941, kdy začala dělat první modely ještě pod názvem Precision Specialties. V současné době firma vyrábí plastikové modely letadel, tanků, lodí a mnoho dalšího. Stačí si jen vybrat. Revell rozděluje své výrobky do následujících řad:

-        Build & Play modely z této řady není potřeba lepit ani barvit. Jedná se o jednoduché modely, kde stačí jednotlivé díly do sebe jednoduše zacvaknout. Některé modely jsou vybaveny světelnými a zvukovými efekty. Modely jsou následně určené dětem ke hraní. 

-        Easy Kit podobně jako u série Build & Play jsou dílky modelů již předbarvené a nejsou potřeba lepit. Dílky jednoduše zacvaknete do sebe. Rozdíl je v tom, že modely Easy Kit jsou spíše určené na výstavu, než k samotnému hraní. Modely jsou vhodné pro začátečníky. 

-        Model Set je řada cenově zvýhodněných modelů, kde je balení vybavené lepidlem, štětcem a barvičkami, takže je možné začít hned se stavbou modelu.

-        Plastic ModelKit patří mezi edice klasických plastikových modelů. Tato řada je určena pro zkušenější modeláře. Nabízí větší množství dílků ke slepení a detailnější zpracování.

-        Pokud chcete potěšit zkušeného modeláře, tou pravou volbou pro vás bude řada Gift set. Modely patří k náročnějším a balení obsahuje větší množství dílů. Je možné vybrat i balení s více modely najednou. Balení obsahuje lepidlo, štětec a barvičky ke zhotovení modelu. Modely jsou často vydávány k výročí originálů.

Přejeme šťastnou volbu při výběru toho pravého modelu pro vás nebo vašeho blízkého. 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace